Zespół Tartaczna 2 Centrum Medyczne

Zespół

Poznaj naszych specjalistów
  1. Home
  2. Zespół
  3. lek. Sylwia Agata Trześniowska
wstecz
image

lek. Sylwia Agata Trześniowska

pulmonologia / choroby wewnętrzne

Jestem absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu chorób wewnętrznych, zwłaszcza chorób płuc.

 

Jako członek Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc biorę udział w licznych szkoleniach kierunkowych, kongresach i zjazdach ,śledzę najnowsze doniesienia ze świata medycyny.
Ukończyłam certyfikowane kursy z zakresu procedur endoskopowych dróg oddechowych, w tym bronchofiberoskopii interwencyjnej,a także nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej.

 

Na co dzień, w warunkach szpitalnych, wykonuję zabiegi diagnostyczne-lecznicze tj. torakocentezę (nakłucie jamy opłucnej), paracentezę (w przypadku wodobrzusza-nakłucie jamy otrzewnowej) , BAC szpiku kostnego, bronchofiberoskopię z pobraniem wycinków/materiału do dalszych badań. Wdrażam możliwość leczenia chorych za pomocą nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala MSWiA w Gdańsku, Klinice Alergologii i Pneumonologii UCK, Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach, gdzie odbywałam szkolenia specjalizacyjne z obydwu dziedzin medycyny.

Doświadczenie zdobyte w trakcie pracy w Klinice Chorób Zakaźnych UCK pozwoliło mi znacznie poszerzyć wiedzę w zakresie diagnostyki i leczenia chorób zakaźnych, w tym infekcji oportunistycznych płuc .W tym czasie prowadziłam także zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Lekarskiego.

 

Najważniejsza w mojej pracy jest medycyna spersonalizowana oraz indywidualne podejście do pacjenta.

 

Przyjmuje wyłącznie pacjentów dorosłych.

 

Konsultacje prowadzę w języku polskim oraz angielskim.

Sylwia Agata Trześniowska - ZnanyLekarz.pl