Projekt bez tytułu (69)

Tartaczna 2

Poznaj jakość opieki zdrowotnej w stylu Tartaczna2!
 1. Home
 2. Oferta
 3. Medycyna estetyczna Gdańsk
 4. Plastyka powiek (blefaroplastyka) Gdańsk
wstecz
plastyka powiek Gdańsk

Plastyka powiek (blefaroplastyka) Gdańsk

nowoczesne procedury plastyki powiek wykonywane nożem laserowym

Spis treści

   

  *************************************************************

   

  • Zastanawiasz się nad wykonaniem plastyki powiek?
  • Nie wiesz jakich możesz spodziewać się efektów?
  • Jakie są dostępne - najnowocześniejsze i najmniej inwazyjne metody plastyki powiek?
  • Masz pytania co do okresu rekonwalescencji?

   

  Poświęć na tekst kilka minut, aby poznać bliżej temat plastyki powiek oraz powody, dla których warto rozważyć jej wykonanie w prywatnym Centrum Medycznym Tartaczna 2 w Gdańsku. 

   

   

  Czym jest blefaroplastyka? 

  Blefaroplastyka to zabieg, w którym usuwa się nadmiar skóry z okolic oka, tak aby pozostałym tkankom przywrócić odpowiednie napięcie i wygładzenie. Reguluje się kontur oka oraz przywraca pierwotny kształt powiek.

   

   

  • Prywatne Centrum Medyczne Tartaczna 2 w Gdańsku to specjaliści w zakresie nowoczesnych technik plastyki powiek. Zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonych chirurgów, którzy przez ostatnie lata wykonali dziesiątki tego typu procedur – zarówno ze wskazań estetycznych, ale i zdrowotnych.
  • Specjalizujemy się w laserowej plastyce powiek - wykonywanej za pomocą noża laserowego. 

   

   

   

   

  Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie komfort i zadowolenie z własnego ciała, twarzy i wyglądu. Wszakże, oczy i skóra wokół nich dają jasny komunikat co do naszego wieku czy też stanu zdrowia. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego też na niej w pierwszej kolejności pojawiają się oznaki starzenia.

   

  Jeśli chcesz cofnąć czas o kilka lat oraz zatrzymać go na kilka następnych, zabieg blefaroplastyki (plastyki powiek) to jest procedura medyczna, którą powinnaś / powinieneś rozważyć.

   

   

   

   

  Kiedyś zabiegi plastyki czy liftingu powiek wiązały się ze skomplikowanymi i inwazyjnymi procedurami chirurgicznymi. Sytuację odmienił rozwój technik lasowych i urządzeń pozwalających zminimalizować niezbędny okres rekonwalescencji oraz możliwych skutków ubocznych zabiegów chirurgicznych.


  Centrum Tartaczna 2 Gdańsk oraz nasza chirurg dr Natalia Spychalska – przeprowadzają nowoczesne procedury plastyki powiek z wykorzystaniem wiązki lasera frakcyjnego CO2, zamiast klasycznego noża chirurgicznego.

   

  • Szukasz miejsca gdzie wykonasz plastykę powiek minimalizującą czas potrzebny do zagojenia się miejsca po zabiegu? Dowiedź się o laserowej plastyce powiek.

   

  Problem opadającej powieki


  Skóra powiek dolnych i górnych jest niezwykle cienka i delikatna z racji bardzo niskiego poziomu tkanki tłuszczowej. Poddawana jest także stałemu napromieniowaniu UV, a także stałym rozciąganiom i zgniataniom przy wykonywaniu ruchów mimicznych. Staje się wiotka, zaczyna się marszczyć, a górna powieka opadać. Doprowadza to do niekorzystnych zmian w wyglądzie, a nawet zaburzeń w prawidłowym procesie widzenia i funkcjonowania oka. Opadająca powieka górna jest problemem estetycznym, ale może także prowadzić do niedowidzenia i problemów z wykonywaniem codziennych czynności, takich jak czytanie czy jazda samochodem. Osoba borykająca się z problemem opadającej powieki często przekrzywia głowę, aby poprawić sobie zakres widzenia. Takie zachowanie może doprowadzić do przewlekłych bólów głowy czy urazów mięśniowych odcinka szyjnego kręgosłupa.

   

   

  Czy zabieg plastyki powiek jest dla Ciebie? - wskazania

  Rozważ wykonanie plastyki powiek kiedy zauważysz u siebie następujące objawy:

  • Opadająca powieka zawężająca pole widzenia.
  • Wiotkość skóry z fałdem przesłaniającym bruzdę powieki górnej, efekt zmęczonych oczu.
  • Niewydolność mięśni unoszących powiekę (m. dźwigacz powieki górnej).
  • Uczucie ciężkości powieki wywołane nadmiarem skóry.
  • Wystąpienie przepukliny tłuszczowej uwydatniające tkanki powieki.
  • Starzenie się skóry, wiotkośc skóry.

   

   

   

  Rodzaje plastyki powiek – metoda laserowa i chirurgiczna

  Rozróżniamy dwie metody korekty powiek – z wykorzystaniem noża chirurgicznego oraz wiązki lasera. Obie metody korekty powiek – chirurgiczna i laserowa - przynoszą bardzo zadowalające rezultaty oraz utrzymują się na wiele lat.


  Metoda klasyczna (z użyciem skalpela) przeznaczona jest głównie dla osób z najbardziej zaawansowanym problemem. Polega ona na wykonaniu nacięć, usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz założeniu szwów. Powstała po zabiegu blina ukryta się w załamaniu powieki, a po okresie wygojenia jest najczęściej niewidoczna. Metoda chirurgiczna jest jednak metoda krwawa i powoduje u wielu pacjentów krwiaki pod oczami oraz obrzęk powiek, a w niektórych przepadkach pozostawia widoczną bliznę w miejscu cięcia i szycia. Może też doprowadzić do zmian w pierwotnych rysach twarzy pacjenta. Ilość przypadków, w których występują powikłania jest statystycznie niewielka, a rezultaty zabiegów chirurgicznej plastyki powiek otrzymują się nawet przez 15 lat.


  Jednak jest znacząca inwazyjność długi czas rekonwalescencji przyczyniły się do poszukiwania innych alternatywnych metod plastyki powiek.

   

  W tym celu wykorzystuje się laser jako nóż chirurgiczny, który jednocześnie wycina nadmiar skóry i zamyka krwawiące naczynia. Dzięki temu metoda jest niemal bezkrwawa i generalnie nie powoduje podbiegnięć krawawych pod oczami. 

   

   

  Zalety laserowej plastyki powiek

  Należy zaznaczyć, że o wyborze techniki plastyki powiek u danego pacjenta zawsze decyduje lekarz, na podstawie realnych oczekiwań oraz efektów jakich można spodziewać po przeprowadzeniu zabiegu. W naszej jednostce lekarze wykonują zabiegu zarówno klasyczne, jak i laserowe. W zależności od wyglądu powieki górnej czy dolnej oraz przyczyn opadania powieki – każdą procedurę rozpoczyna kwalifikacja, która określa realne korzyści w wybranie konkretnej metody.

   

  W procedurze mniej inwazyjnej – laserowej - klasyczny nóż zastępowany jest przez laser chirurgiczny. Cięcie na skórze wykonywane jest precyzyjnie nożem laserowym. Sam zabieg to powielenie tych samych czynności co w przypadku techniki chirurgicznej: usunięcie nadmiaru skóry w miejscu zwiotczenia oraz redukcji ilości tłuszczowych przepuklin.

   

   

   

   

  Różnica podczas samej procedury wynika między innymi z tego, że laser oprócz usuwania skóry i tkanek jednocześnie zamyka naczynia krwionośne w miejscu cięcia, zmniejszając tym samym krwawienie oraz obrzęk. Dzięki temu jest to metoda laserowa jest niemal bezkrwawa. Pozwala to na uniknięcie krwiaków pod oczami, które występują niemal zawsze przy użyciu klasycznego skalpela. W okolicy oka przebiega wiele drobnych i delikatnych naczyń krwionośnych, a krwawienia oraz mocne zasinienie po zabiegu chirurgicznym może utrzymywać się nawet do 2-3 tygodni. 

   

   

  Podsumowując: 

   

  • Rekonwalescencja po laserowej korekcie powiek jest znacznie szybsza i bardziej komfortowa.
  • Laser to także korzyści wynikające z reakcji fototermicznej, czyli tzw. szoku cieplnego. Podczas podgrzania skóry powstaje charakterystyczny efekt poparzenia, który prowadzi do silnych procesów naprawczych oraz regeneracyjnych w głębokich warstwach skóry.
  • Efekt ten także lepiej chroni nowo powstałe komórki przed zewnętrznymi czynnikami stresogennymi (promieniowanie UV, infekcje, stany zapalne, zanieczyszczone powietrzne, toksyny).

   


  Zalety korekty powiek laserem: 

  • krótszy czas zabiegu,
  • zmniejszenie krwawienia podczas zabiegu,
  • zmniejszenie obrzęku po zabiegu,
  • skrócenie czasu rekonwalescencji,
  • minimalizacja powikłań,
  • praktycznie brak blizny po cięciu,
  • pobudzenie produkcji kolagenu dzięki reakcji szoku cieplnego,
  • NIŻSZA CENA!

   

  Plastyka powiek laserowa i chirurgiczna - cena

  Laserowa plastyka powiek jest metodą korekty wyglądu okolicy oka, której efekty utrzymują się na wiele lat. Stąd zabieg nie wymaga serii powtórzeń. Cena plastyki powiek zależy od rodzaju powieki (dolna lub górna) i zależy od indywidualnych czynników i stanu pacjenta.  

   

  Całkowity koszt usługi w naszej jednostce obejmuje najczęściej:

  • wymagana jest kwalifikacja lekarska do korekty chirurgicznej - 250 zł. Może ona odbyć się osobiście lub jako teleporada. Warunkiem jest zarejestrowanie się na konsultację. Koszt konsultacji niezależnie od jej wyniki nie podlega zwrotowi. Uprzejmie informujemy przy tym, że kwalifiacja do leczenia nie oznacza tylko zakwalifikowana do zabiegu, ale także dyskwalifikację od jego wykonania.
  • blefaroplastyka powiek obu górnych nożem laserowym 4 000 zł
  • korekta źle wykonanego zabiegu przez innego lekarza   6 000 zł
  • konsultacja pozabiegowa z usunięciem szwów nie jest wliczona w cenę zabiegu! Koszt takiej usługi to 370 zł. Opłaca sie ją w dzień konsultacji u lekarza i zdjecia szwów.

   

   

  Przygotowanie do zabiegu plastyki powiek

  Rozpocznijmy wątek przygotowania od kwalifikacji do zabiegu ze względów medycznych. Istnieją określone sytuacje kliniczne, kiedy takiego zabiegu nie można wykonać np. stany zapalne oka i powiek, uczulenia na leki znieczulające, zaburzenia krzepliwości krwi czy przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych. Każdorazowo o wykonaniu zabiegu decyduje lekarz.

   

  Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania z wyjątkami takimi jak:

  • czasami lekarz prosi o odstawienie na pewien czas niektórych leków zwłaszcza przeciwkrzepliwych,
  • do zabiegu nie powinno się mieć nałożonego makijażu, nawet tuszu do rzęs,
  • nie trzeba być na czczo.

   

  Rekonwalescencja i zalecenia po zabiegu

  • Zabieg trwa ok 30 minut.
  • Zaleca się, aby powrót do domu odbywał się w asyście osoby towarzyszącej, z racji iż zabieg wykonywany jest na bardzo wrażliwej tkance okolic oczu co może utrudniać widzenie.
  • W pierwszych dniach utrzymuje się obrzęk i lekka opuchlizna. Najbardziej wymagający jest pierwszy dzień.

   


  Po zabiegu zaleca się stosowanie chłodnych okładów i kompresów, a także maści i kremów zaleconych przez lekarza. Warto posiadać maści natłuszczające i nawilżające okolice oka, a także (po wygojeniu) kremy o właściwościowy przeciwsłonecznych.


  Pacjentom zaleca się oszczędny tryb życia, unikanie przepacania okolicy oka oraz wysiłku fizycznego, nawet do 2 tygodni po zabiegu. W okresie gojenia nie powinno się też zakładać szkieł kontaktowych, które mogą powodować zwiększenie dyskomfortu i nadmiernego łzawienia.


  Należy unikać makijażu i kosmetyków np. przeciwzmarszczkowych mogących podrażniać skórę w trakcie gojenia.

   

  Po około 7 dniach od zabiegu pacjenci zapraszani sa na konsultację pozabiegowa ze ściąganiem szwów. 

  Po około miesiącu zalecania jest jeszcze jedna konsultacja w celu oceny efektów zabiegu.

   

   

   

  Laserowa plastyka powiek – przed i po

  Pierwsze efekty widoczne są już kilka dni po zabiegu (3- 7 dni). Następne tygodnie to proces gojenia i kształtowania się docelowego wyglądu powieki. Wtedy też skóra przechodzi naturalne wewnętrzne procesy regeneracji. Całkowita przebudowa powieki następuje po kilku miesiącach 2-4 miesięcy. Efekty zabiegu otrzymują się przez wiele lat, średnio ok. 5-10, a indywidualny efekt zależy od wieku i stanu skóry pacjenta.

   

   

   

   

   

   

  Umów wizytę

  Zabiegi plastyki powiek przeprowadzamy w naszej placówce medycznej na ulicy Tartacznej 2 w Gdańsku. Dr Natalia Spychalska od lat wykonuje zabiegi blefaroplastyki zarówno - ze względów estetycznych oraz o wskazaniach zdrowotnych.

   

  Pracujemy na nowoczesnym laserze chirurgicznym - laserze frakcyjnym CO2. Umów się na kwalifikację do zabiegu. 

   

  Zapraszamy do rejestracji wizyt: 

  • dr Natalia Spychalska - korekta laserem chirurgicznym - ZNANY LEKARZ 

   

   

  Zobacz również
  Lekarze
  Natalia Spychalska - ZnanyLekarz.pl