Projekt bez tytułu (69)

Tartaczna 2

Poznaj jakość opieki zdrowotnej w stylu Tartaczna2!
wstecz
Wazektomia

wazektomia WBS

Wazektomia bez skalpela

 

Co to jest wazektomia ?

 

Wazektomia jest to urologiczny zabieg mikrochirurgiczny, polegający na przecięciu lub zamknięciu klipsem nasieniowodów, co powoduje zakłócenie transportu plemników z jąder do prącia.

 

Skuteczna i w 100 % odwracalna antykoncepcja męska. 

 

 

Metoda ta nie powoduje trwałej bezpłodności mężczyzny, a jedynie prowadzi do braku plemników w spermie. Mężczyzna w żaden sposób nie odczuwa tego. Wygląd i zapach ejakulatu po wytrysku jest taki sam jak przed wazektomią. 

 

Plemniki są nadal produkowane w jądrach i mogą być wykorzystane do zapłodnienia po zabiegu rekonstrukcji nasieniowodów czy pobrania ich bezpośrednio z najądrzy. W wielu przypadkach wazektomię przeprowadza się metodą "bez skalpela", polegającą na jednym lub dwóch nakłuciach, bez koniecznego nacięcia. Skuteczność wazektomii sięga 99,9%. Aby jednak upewnić się, że zabieg przebiegł prawidłowo, zaleca się wykonanie badań kontrolnych nasienia po kilkunastu tygodniach od zabiegu. Po zabiegu efekt nie jest natychmiastowy. W ejakulacie nawet do kilku miesięcy mogą znajdować się plemniki - zależy to od indywidualnych właściwości nasienia i uwarunkowań anatomicznych. 

 

  • W naszym centrum stosuje się metodę " bez skalpela" z założeniem małego klipsika na nasieniowody.
  • Klips ten jest praktycznie niewyczuwalny przez mosznę.

 

 

Jak wygląda zabieg wazektomii? 

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, dlatego jest praktycznie bezbolesny. Całość trwa od 30 do 60 minut. Nasieniowód jest wyczuwalny przez skórę moszny a następnie znieczulony nasieniowód zostaje uwidoczniony przez nakłucie/minimalne rozsunięcie skóry moszny. Koniec nasieniowodu prowadzący do prącia jest zaklipsowany, pozostaje on na swoim miejscu w strukturach powrózka nasiennego. Zaletą tej metody jest jedna z największych skuteczności- 99,5% - 99,9% oraz łagodny okres pozabiegowy bez dokuczliwych dolegliwości ze strony jądra. Po zakończeniu zabiegu na mosznie widoczna jest minimalnych rozmiarów ranka i delikatne przebarwienie skóry.

 

 

 

Po zabiegu w 3 i 6 m-cu konieczne jest badanie nasienia na obecność plemników. 

Sam zabieg nie jest obciążający i pacjent może po zabiegu wrócić do swoich normalnych aktywności. Zapewniamy dyskrecję i profesjonalną obsługę. 

 

Wazektomię w naszym centrum wykonuje lekarz urolog dr Adam Blumensztajn. 

Zapraszamy do rejestracji wizyt poprzez stronę internetową (kontakt mailowy, telefoniczny) lub Znany Lekarz.