Zespół Tartaczna 2 Centrum Medyczne

Zespół

Poznaj naszych specjalistów
  1. Home
  2. Zespół
  3. dr n. med. Magdalena E. Korożan
wstecz
Magdalena Korożan

dr n. med. Magdalena E. Korożan

onkologia kliniczna / radioterapia onkologiczna

Specjalista onkologii klinicznej oraz specjalista radioterapii onkologicznej. Radiobiolog. Swoją zawodową karierę poświęciła leczeniu i opiece nad pacjentami z chorobami onkologicznymi. Niezwykle bogate doświadczenie zawodowe, zdobywane w Polsce i za granicą. Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku oraz University College London w Wielkiej Brytanii, na kierunku Radiation Biology. Wieloletni pracownik Kliniki Onkologii i Radiologii Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne) oraz współpracownik Hospicjum im. Ks. Dutkiewicza, gdzie prowadziła kilkadziesiąt badań klinicznych z zakresu leczenia bólu nowotworowego. Współpracowała z oddziałem Onkologii Klinicznej w Szpitalu w Grudziądzu oraz z Centrum Radioterapii i Usprawniania Nu-Med w Elblągu. W kręgu jej zainteresowań znajdują się różne nowotwory ze szczególnym uwzględnieniem raka gruczołu krokowego, raków piersi oraz nowotworów ginekologicznych.    

 

Od lat zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzieli się ze studentami medycyny oraz lekarzami onkologami na licznych wykładach, konferencjach i sympozjach medycznych w Europie i Stanach Zjednoczonych (m.in. ESMO - European Society for Medical Oncology, ASCO - American Society of Clinical Oncology).

 

Współzałożycielka i dyrektor naszego prywatnego Centrum Medycznego Tartaczna 2, którego celem jest między innymi wsparcie pacjentów z chorobami onkologicznymi na najwyższym - światowym poziomie.

 

Znajomość języków: polski, angielski

Magdalena Ewa Korożan - ZnanyLekarz.pl