Projekt bez tytułu (69)

Tartaczna 2

Poznaj jakość opieki zdrowotnej w stylu Tartaczna2!
wstecz
shutterstock_794896279

Kauteryzacja naczyń nosa - leczenie krwawienia z nosa

Koagulacja naczyń nosa

 

Krwawienia z nosa

 

Przyczyną krwawieniń z nosa najczęściej jest krwotok z przedniej części przegrody nosa (splot Kiesselbacha); dużo rzadziej krew leci z tętniczego splotu (splot Woodrufa). Najczęściej krwawienia te są nawracające i występują bez istotnej przyczyny wywołującej. Najczęściej zdarzają się u dzieci w wieku 6-8 lat i u młodzieży w wieku dojrzewania.

Inne przyczyny to zapalenia błony śluzowej nosa, ciało obce, czy ciąża.

 

Koagulacja (kauteryzacja) naczyń krwionośnych nosa

Jest to zabieg polegający na zamknięciu naczyń krwionośnych przegrody nosa u osób z nawracającymi, częstymi krwawieniami z nosa. Wykonywany przy użyciu prądu elektrycznego (kauteryzacja elektryczna) lub farmakologicznie stężonym roztworem srebra tzw. kauteryzacja chemiczna. Koagulacja naczyń krwionośnych nosa jest wykorzystywana do zatrzymania krwawień z nosa. Bardzo często zabieg koagulacji naczyń krwionośnych nosa wykonuje się u dzieci, które często mają problem z krwawieniami z nosa. Najczęściej problem ten dotyczy dzieci w wieku od 3 do 8 lat, ale zdarza się również u młodzieży w okresie dojrzewania. Koagulację naczyń krwionośnych nosa zazwyczaj wykonuje lekarz laryngolog.

 

W naszej jednostce wykorzystujemy preparat stężonego srebra. Jest to zabieg trwający kilka minut, bezbolesny i nie obarczony istotnymi powikłaniami. Wykonuje go lekarz specjalista laryngologii i laryngologii dziecięcej. 

 

 

Zapraszamy do rejestracji wizyty u dr Agnieszki Kasprzyk-Tryk w każdy wtorek.

Rezerwuj termin poprzez stronę internetową (kontakt mailowy, telefoniczny) lub Znany Lekarz.