Projekt bez tytułu (69)

Tartaczna 2

Poznaj jakość opieki zdrowotnej w stylu Tartaczna2!
wstecz
shutterstock_794896279

Kauteryzacja naczyń nosa - leczenie krwawienia z nosa

Koagulacja naczyń nosa

Spis treści

  Krwawienia z nosa - przyczyny

  Przyczyną krwawieniń z nosa najczęściej jest krwotok z przedniej części przegrody nosa (splot Kiesselbacha); dużo rzadziej krew leci z tętniczego splotu (splot Woodrufa). Najczęściej krwawienia te są nawracające i występują bez istotnej przyczyny wywołującej. Najczęściej zdarzają się u dzieci w wieku 6-8 lat i u młodzieży w wieku dojrzewania.

  Inne przyczyny to zapalenia błony śluzowej nosa, ciało obce, czy ciąża.

   

  Koagulacja naczyń krwionośnych nosa - zamykanie naczyń

  Jest to zabieg polegający na zamknięciu naczyń krwionośnych przegrody nosa u osób z nawracającymi, częstymi krwawieniami z nosa. Koagulacja naczyń krwionośnych nosa jest wykorzystywana do zatrzymania krwawień z nosa.

   

  Bardzo często zabieg koagulacji naczyń krwionośnych nosa wykonuje się u dzieci, które często mają problem z krwawieniami z nosa. Najczęściej problem ten dotyczy dzieci w wieku od 3 do 8 lat, ale zdarza się również u młodzieży w okresie dojrzewania.

   

  Zamykanie naczyń krwionośnych nosa - metody 

  Wykonywany przy użyciu prądu elektrycznego (kauteryzacja elektryczna) lub farmakologicznie stężonym roztworem srebra tzw. kauteryzacja chemiczna. W naszej jednostce wykorzystujemy preparat stężonego srebra. Jest to zabieg trwający kilka minut, bezbolesny i nie obarczony istotnymi powikłaniami. Wykonuje go lekarz specjalista laryngologii i laryngologii dziecięcej. 

   

   

  Zapraszamy do rejestracji wizyty u dr Agnieszki Kasprzyk-Tryk w każdy wtorek.

  Rezerwuj termin poprzez stronę internetową (kontakt mailowy, telefoniczny) lub Znany Lekarz: dr Agnieszka Kasprzyk-Tryk. 

  Zobacz również