Projekt bez tytułu (69)

Tartaczna 2

Poznaj jakość opieki zdrowotnej w stylu Tartaczna2!
 1. Home
 2. Oferta
 3. Ginekologia i położnictwo Gdańsk
 4. Antykoncepcja
wstecz
antykoncepcja

Antykoncepcja

Pytania i odpowiedzi

Spis treści

   

  Nie ma jednego najlepszego wyboru dla każdej kobiety, więc należy omówić dostępne opcje z lekarzem, aby zdecydować, która jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia.  Wiele kobiet rozważających antykoncepcję szuka tymczasowego rozwiązania, tak aby mogły zdecydować się na urodzenie dziecka, gdy będą gotowe, zamiast pozostawiać je przypadkowi.

   

  Istnieje wiele opcji kontroli urodzeń, a zespół specjalistów Centrum Medycznego Tartaczna 2 ma bogate doświadczenie w pomaganiu kobietom w dokonywaniu właściwego wyboru ze względu na ich zdrowie reprodukcyjne, zapewniając informacje i porady dotyczące pełnej gamy rozwiązań antykoncepcyjnych.

   


  Jakie rodzaje kontroli urodzeń są dostępne?


  Pigułka jest prawdopodobnie najbardziej znaną metodą antykoncepcji, ale nie jest jedyną alternatywą.  Wykorzystuje hormony, takie jak te wytwarzane przez organizm, aby regulować płodność, zapobiegając owulacji każdego miesiąca - jeśli nie ma komórki jajowej, plemniki nie mają czego zapłodnić.

   

  Wkładka wewnątrzmaciczna (IUD)

   

  Wkładka wewnątrzmaciczna

   

  Występuje w dwóch postaciach: hormonalnej i miedzianej.  Wersja hormonalna działa w podobny sposób jak pigułka antykoncepcyjna, zapobiegając owulacji i tworząc nieprzyjazne środowisko dla nasienia.  IUD owinięte miedzią nie zawierają żadnych hormonów, ale zapobiegają ciąży, pobudzając układ odpornościowy organizmu.

   

  W naszym Centrum posiadamy na stanie oraz zakładamy wkładki hormonalne: Mirena, Kyleena, Levosert oraz niehormonalne: Gynefix czy zwykła miedziana.

   

  Inne opcje hormonalne obejmują pierścień dopochwowy lub plaster antykoncepcyjny, a także implant, taki jak Implanon NXT, który umieszcza się w ramieniu i zapewnia powolne uwalnianie hormonów, aby zapobiec ciąży.  To wygodna metoda dla wielu kobiet, a po wszczepieniu Implanon NXT działa przez trzy lata, zanim będzie trzeba go wymienić.

   

  Zaletą stosowania jednej z tych alternatywnych metod jest to, że nie musisz pamiętać o codziennym przyjmowaniu pigułki, a uwalniana jest odpowiednia ilość hormonu, aby zapobiec owulacji.

   

  Barierowe metody antykoncepcji obejmują takie środki, jak prezerwatywy dla mężczyzn i kobiet, diafragmy, gąbki i środki plemnikobójcze.

   


  Hormonalne środki antykoncepcyjne - skuteczność

  Hormonalne środki antykoncepcyjne są bardzo skuteczne i zapobiegają ciąży w około 92-99% przypadków, jeśli są stosowane prawidłowo.  Jednak, na przykład, łatwo jest zapomnieć o zażyciu tabletki pewnego dnia, więc w prawdziwym świecie średnia skuteczność pigułki wynosi około 90%.  Dla porównania, średnia skuteczność metod barierowych waha się w granicach 60-85%.

   

  Przy tak wielu alternatywach dobrze jest wiedzieć, że możesz skonsultować się z zespołem specjalistów, takich jak lekarze z Centrum Medycznego Tartaczna 2, którzy mają wiedzę i zaangażowanie, aby znaleźć odpowiednią metodę antykoncepcji dla każdego pacjenta. 

  Nejlepiej wkładkę zakładać w czasie miesiączki. Cena wkładki w naszym centrum wliczona jest w procedurę.

   

  Zapraszamy do rejestracji wizyt u dr Marka Korożana lub dr Dominiki Kozikowskiej. 

  Rezerwuj termin poprzez stronę internetową (kontakt mailowy, telefoniczny) lub Znany Lekarz: dr Marek korożan lub dr Dominika Kozikowska

  Zobacz również