Projekt bez tytułu (69)

Tartaczna 2

Poznaj jakość opieki zdrowotnej w stylu Tartaczna2!
wstecz
ginekologia zabiegi gdańsk

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych

Co to są kłykciny kończyste?

Spis treści

   

  Kłykciny kończyste to zmiany brodawkowate lub grudkowe wywołane przerostem nabłonka okolicy sromu, moszny i odbytu oraz na narządach rodnych, czyli na penisie, w pochwie i na szyjce macicy. Jest to najczęstsza choroba weneryczna. Przenosi się drogą płciową oraz przez seks oralny. Najczęściej są one powikłaniem infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego HPV (HPV – Human Papillomavirus) . Zazwyczaj są to infekcje niskoonkogennymi typami wirusa głównie HPV typu 6 i 11, rzadziej przyczyną powstania kłykcin są infekcje wirusem brodawczaka typami onkogennymi (powodującymi raki szyjki macicy, sromu, odbytu, penisa) np. HPV typu 16 i 18. Uznawane są także za czynnik ryzyka w rozwoju raka kolczystokomórkowego - jednego ze złośliwych nowotworów skóry.

   

  Kłykciny należy leczyć, aby zapobiegać rozwojowi raka! 

   

  Powinno się także wykonać badanie w kierunku infekcji wirusem HPV (w naszej jednostce wykonywane codziennie do godz. 12 bez konieczności rejestracji - wykonujemy wymazy z narządów rodnych u kobiet i mężczyzn) oraz zastosować szczepienie przeciwko HPV. 

   

  Leczenie kłykcin kończystych

  Za najskuteczniejsze metody uznaje się metody chirurgiczne w tym: zabiegowe usuwanie kłykcin, elektrokoagulacje kłykcin, krioterapię ("wymrażanie") oraz lasorowe usuwanie. 

  Najczęstszą metodą leczenia kłykcin jest laseroterpia - laser CO2. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, trwa ok 20-30 min. Niewielka ranka goi sie praktycznie bez śladu po około 7-14 dniach. 

  Nie ma wymogu wcześniejszego, specjalnego przygotowania. O tym, czy w konkretnej sytuacji nie ma przeciwwskazań do tego typu zabiegu, każdorazowo decyduje lekarz. 

  Cenę zabiegu ustala lekarz, w zależności od ilości i wielkości kłykcin. W naszej klinice średni koszt to 600 zł. W cenę wliczona jest także konsultacja lekarska dotycząca kłykcin. 

   

  Metody leczenia kłykcin skóry i błon śluzowych narządów rodnych i okolicy odbytu oraz brodawek skórnych: 

  Rezerwuj termin poprzez stronę internetową (kontakt mailowy, telefoniczny) lub Znany Lekarz.

  Zobacz również