Projekt bez tytułu (69)

Tartaczna 2

Poznaj jakość opieki zdrowotnej w stylu Tartaczna2!
 1. Home
 2. Oferta
 3. Ginekologia i położnictwo Gdańsk
 4. Laserowe usuwanie kłykcin kończystych
wstecz
ginekologia zabiegi gdańsk

Laserowe usuwanie kłykcin kończystych

Co to są kłykciny kończyste?

Spis treści

   

  Kłykciny kończyste to zmiany brodawkowate lub grudkowe wywołane przerostem nabłonka okolicy sromu, moszny i odbytu oraz na narządach rodnych, czyli na penisie, w pochwie i na szyjce macicy. Jest to najczęstsza choroba weneryczna. Przenosi się drogą płciową oraz przez seks oralny. Najczęściej są one powikłaniem infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego HPV (HPV – Human Papillomavirus) . Zazwyczaj są to infekcje niskoonkogennymi typami wirusa głównie HPV typu 6 i 11, rzadziej przyczyną powstania kłykcin są infekcje wirusem brodawczaka typami onkogennymi (powodującymi raki szyjki macicy, sromu, odbytu, penisa) np. HPV typu 16 i 18. Uznawane są także za czynnik ryzyka w rozwoju raka kolczystokomórkowego - jednego ze złośliwych nowotworów skóry.

   

  Kłykciny należy leczyć, aby zapobiegać rozwojowi raka! 

   

  Powinno się także wykonać badanie w kierunku infekcji wirusem HPV (w naszej jednostce wykonywane codziennie do godz. 12 bez konieczności rejestracji - wykonujemy wymazy z narządów rodnych u kobiet i mężczyzn) oraz zastosować szczepienie przeciwko HPV. 

   

  Leczenie kłykcin kończystych

  Za najskuteczniejsze metody uznaje się metody chirurgiczne w tym: zabiegowe usuwanie kłykcin, elektrokoagulacje kłykcin, krioterapię ("wymrażanie") oraz lasorowe usuwanie. 

  Najczęstszą metodą leczenia kłykcin jest laseroterpia - laser CO2. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, trwa ok 20-30 min. Niewielka ranka goi sie praktycznie bez śladu po około 7-14 dniach. 

  Nie ma wymogu wcześniejszego, specjalnego przygotowania. O tym, czy w konkretnej sytuacji nie ma przeciwwskazań do tego typu zabiegu, każdorazowo decyduje lekarz. 

  Cenę zabiegu ustala lekarz, w zależności od ilości i wielkości kłykcin. W naszej klinice średni koszt to 600 zł. W cenę wliczona jest także konsultacja lekarska dotycząca kłykcin. 

   

  Metody leczenia kłykcin skóry i błon śluzowych narządów rodnych i okolicy odbytu oraz brodawek skórnych: 

  Rezerwuj termin poprzez stronę internetową (kontakt mailowy, telefoniczny) lub Znany Lekarz.

  Zobacz również