Projekt bez tytułu (69)

Tartaczna 2

Poznaj jakość opieki zdrowotnej w stylu Tartaczna2!
 1. Home
 2. Oferta
 3. Ginekologia i położnictwo Gdańsk
 4. Test HARMONY - Nieinwazyjne badanie prenatalne
wstecz
Test Harmony

Test HARMONY - Nieinwazyjne badanie prenatalne

Test HARMONY

Spis treści

  Czym jest prenatalny test genetyczny Harmony?

  Harmony to bezpieczny test wykonywany z krwi matki, który pozwala wykryć okreslone zaburzenia chromosomowe u płodu już od 10 tygodnia ciąży.

  Kiedy jesteś w ciąży, Twoja krew zawiera niewielkie ilości DNA Twojego dziecka. Test prenatalny Harmony wykorzystuje je do określenia prawdopodobieństwa występowania najczęstszych zaburzeń chromosomowych, takich jak zespół Downa (trisomia 21), zespół Edwardsa (trisomia 18) i zespół Patau (trisomia 13).

   

  Test Harmony - jak wygląda wynik?

  Poza badaniem przesiewowym w kierunku wyżej wymienionych zaburzeń lekarz moze uzyskać informacje na temat:

   

  płci dziecka oznaczenie płci możliwe także u bliźniąt
  monosomii X nazywanej także zespołem Turnera, w którym u osoby płci żeńskiej brakuje jednego chromosomu X, co może prowadzić do wad serca, zaburzeń hormonalnych oraz problemów z nauką
  mikrodelecji 22q11.2 nazywanej także zespołem DiGeorge'a, zaburzenia spowodowanego brakiem małych fragmentów (mikrodelecji) chromosomu 22, co może prowadzić do zaburzeń pracy serca, nerek, wzrostu czy kłopotów z nauką
  aneuploidii chromosomów płciowych zmiany liczby chromosomów X i Y, mogące prowadzić do trudności w nauce i zaburzeń behawioralnych oraz innych problemów zdrowotnych

   

  Kto może wykonać test przesiewowy Harmony?

  Choroby genetyczne, np. zespół Downa, mogą występować w każdej ciąży. Chociaż ryzyko ich występowania wzrasta wraz z wiekiem, to większość dzieci z zaburzeniami chromosomowymi rodzą kobiety, które mają mniej niż 35 lat.

  Test Harmony może wykonać kobieta w każdym wieku, będąca w ciąży pojedynczej lub bliźniaczej, w tym również w ciąży w wyniku zapłodnienia metodą in vitro.

   

  W jaki sposób jest wykonywany Test Harmony? 

  • Do wykonania testu potrzebne jest jedynie  niewielka ilość krwi żylnej pobieranej przez nasze przeszkolone położne.
  • Wyniki otrzymujemy w ciągu 6-10 dni roboczych, w języku polskim.
  • W naszej jednostce można je wykonać od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 -12:00 oraz w soboty 08:00-16:00 bez rejestracji lub można umówić się indywidualnie telefonicznie 58 719-10-25 lub mailowo kontakt@tartaczna2.pl.
  • Cena obejmuje koszty: samego zestawu, pobrania i wysyłki materiału oraz całościowego nadzoru merytorycznego lekarza ginekologa.  ZAPRASZAMY!
  Zobacz również