Projekt bez tytułu (69)

Tartaczna 2

Poznaj jakość opieki zdrowotnej w stylu Tartaczna2!
 1. Home
 2. Oferta
 3. Ginekologia i położnictwo Gdańsk
 4. Prowadzenie ciąży i opieka prenatalna
wstecz
opieka prenatalna gdańsk

Prowadzenie ciąży i opieka prenatalna

Pytania i odpowiedzi

Spis treści

   

  Ciąża to cudowne, naturalne doświadczenie życiowe, ale ważne jest, aby podczas ciąży uzyskać odpowiednią opiekę, abyś Ty i Twoje dziecko pozostali zdrowi.  Położne i położnicy to wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy udzielą Ci najlepszych porad dotyczących utrzymania zdrowego stylu życia w czasie ciąży, poinformują Cię o tym, czego możesz się spodziewać i pomogą Ci w razie problemów.

   

  Lekarze i położne z Centrum Medycznego Tartaczna 2 pracują jako zespół, aby zapewnić, że każdy aspekt ciąży przebiega bezproblemowo i mają wieloletnie doświadczenie w pomaganiu kobietom w cieszeniu się satysfakcjonującą ciążą.

   

  Czy potrzebuję opieki prenatalnej, mimo że czuję się dobrze?

  Opieka prenatalna to nie tylko problem ciąży;  obejmuje odżywianie, ćwiczenia, relaksację, wsparcie emocjonalne i szereg innych czynników wpływających na ogólne samopoczucie.  Regularne kontrole wagi i ciśnienia krwi, badania krwi i moczu oraz monitorowanie płodu zapewniają, że wszystko jest w porządku z Tobą i Twoim dzieckiem na każdym etapie, dając Ci spokój ducha i wiedzę, że zapewniasz dziecku najlepszy możliwy start w życiu.

   

  Co więcej, w przypadku wielu schorzeń możesz być całkowicie nieświadomy, że na wczesnych etapach jest coś, czym należy się martwić.  Na przykład nierozpoznana cukrzyca ciążowa może powodować poważne problemy zdrowotne, ale można ją opanować, jeśli zostanie zauważona wystarczająco wcześnie. Prawdopodobnie nie zdawałabyś sobie sprawy, że wystąpił problem z takim stanem, ponieważ objawy są prawie identyczne z niektórymi skutkami ciąży, takimi jak przyrost masy ciała i zmęczenie.

   

  Jak wygladają wizyty w w ramach prowadzenia ciaży?

  Twój pierwszy egzamin dotyczy potwierdzenia ciąży, sprawdzenia ogólnego stanu zdrowia i określenia terminu porodu.  Będziesz mieć badania, aby sprawdzić szyjkę macicy i pochwę, możesz potrzebować wykonania cytologii oraz USG, aby określić termin porodu dziecka a także otrzymasz zlecenie wykonania badań laboratoryjnych oraz USG piersi.

   

  Twój ginekolog zaproponuje również wszelkie genetyczne testy przesiewowe, których możesz potrzebować lub chcesz, a także implikacje pozytywnych wyników testów.

   

  Jak często odbywają się wizyty w ciąży?

  Będziesz odwiedzać swojego lekarza raz w miesiącu przez pierwsze 28 tygodni.  Podczas każdej wizyty sprawdzane są określone parametry, w tym przyrost masy ciała, ciśnienie krwi, pomiar brzucha, mocz i bicie serca dziecka.  W razie potrzeby można przeprowadzić inne testy.

   

  Od 34 tygodnia ciąży będziesz mieć kontrolę prenatalną co dwa tygodnie, a następnie co tydzień, aż do urodzenia dziecka.

   

  Wybór doświadczonego i oddanego zespołu, takiego jak personel Centrum Medycznego Tartaczna 2, zapewni Tobie i Twojemu dziecku zdrową, szczęśliwą ciążę.  Umów się na wizytę online lub zadzwoń już dziś.

   

  Zapraszamy do rejestracji wizyt u dr Marka Korożana lub dr Dominiki Kozikowskiej. 

  Rezerwuj termin poprzez stronę internetową (kontakt mailowy, telefoniczny) lub Znany Lekarz: dr Marek korożan lub dr Dominika Kozikowska

  Zobacz również