Projekt bez tytułu (69)

Tartaczna 2

Poznaj jakość opieki zdrowotnej w stylu Tartaczna2!
 1. Home
 2. Oferta
 3. Ginekologia i położnictwo Gdańsk
 4. Szybki test na endometriozę Gdańsk
wstecz
szybki test na endometrioze - endorna

Szybki test na endometriozę Gdańsk

innowacyjny test na wykrywanie endometriozy już dostępny w naszej placówce!

Spis treści

   

  Centrum Medyczne Tartaczna 2 jako jedna z pierwszych placówek medycznych - wdraża dla swoich pacjentek innowacyjny szybki test diagnostyczny wykrywający endometriozę EndoRNA.

   

  • To przełomowe rozwiązanie opracowane zostało przez polskich naukowców.
  • Test cechuje się czułością na poziomie 95%!
  • Daje realną szansę kobietom na szybką diagnostykę, która nierzadko do tej pory trawła nawet 10 lat!
  • Wyniki testu dostępne są maksymalnie do 10 dni. 

   

   

  Czym jest test EndoRNA?

  Test EndoRNA to nowoczesny sposób diagnostyki endometriozy - jednej z najczęściej występujących chorób kobiecych na całym świecie. Jest to stan zapalny, który dotyka około 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Dotychczas najskuteczniejszą metodą wykrycia endometriozy była lapasoskopia z biopsją, inwazyjna procedura chirurgiczna bardzo obciążająca dla pacjentek. 

   

  Dzięki testowi EndoRNA możliwe jest nieinwazyjne wykrycie choroby na podstawie prostego zabiegu pobrania próbki, wykonanego przez ginekologa na wizycie lekarskiej. 
   

   

  Jak działa test EndoRNA?

  Test EndoRNA działa na zasadzie analizy ekspresji konkretnych enzymów w komórkach układu immunologicznego, które są odpowiedzialne za reakcje zapalne związane z endometriozą. Występowanie tego enzymu u kobiet z endometriozą jest dużo wyższe niż u kobiet zdrowych. Test łaczy w sobie szereg diagnostycznych procedur - technologii PCR, sekwencjonowania RNA oraz matematycznych modeli. 

   

  Pozwala zidentyfikować unikalne wzorce ekspresji enzymów charakterystycznych dla endometriozy.

   

   

  Jak przebiega badanie?

  Samo badanie przypomina nieco cytologię. Trwa kilka minut i przeprowadzanie jest przez lekarza ginekologa. Materiał pobierany jest z wnętrza macicy. 

   

  Zalety testu EndoRNA

  Największą zaletą testu EndoRNA jest jego nieinwazyjność. Pacjentka nie musi poddawać się inwazyjnym procedurom, takim jak laparoskopia, aby otrzymać diagnozę. Co więcej, test jest bardzo precyzyjny - jego skuteczność i czułość wynosi aż 95%.

   

  Dodatkowo, test jest bardzo szybki - wyniki są dostępne od kilku do 10 dni roboczych od pobrania próbki.

   

   

  Możliwe ograniczenia testu EndoRNA

  Mimo przeważających zalet i 95% czułości, test EndoRNA ma też pewne ograniczenia. Przede wszystkim, może nie wykryć endometriozy w bardzo wczesnym stadium rozwoju.

   

  Jak każdy test diagnostyczny, także test EndoRNA w nieliczych przypadkach może dostarczyć fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne wyniki.

   

  Należy pamiętać, że nie zastępuje on w całości dotychczasowej kompleksowej diagnostyki endometriozy: wywiad lekarski i badania przez lekarza, badania obrazowe USG i MRI, inwazyjne procedury chirurgiczne, badania laboratoryjne CA 125. Jednak jest ich długo oczekiwanym uzupełnieniem, które może oszczędzić kobietom wielu lat niepewności i cierpienia. 

   

   

  Korzyści dla pacjentek

  Podsumowując, test EndoRNA jest innowacyjnym narzędziem diagnostycznym, które znacząco usprawnia proces wykrywania endometriozy i skraca go z kilku lat nawet do kilku dni! 

   

  Jego nieinwazyjność, precyzja i szybkość sprawiają, że stanowi przełomową alternatywę dla tradycyjnych metod diagnozowania tej niezwykle bolesnej i trudnej choroby.

   

   

  W celu wykonania testu zapraszamy do rejstracji wizyt u naszych ginekologów - dr Marek Korożan, dr Dominika Kozikowska, dr Maciej Ejankowski. 

  Rezerwuj termin poprzez stronę internetową (kontakt mailowy, telefoniczny) lub Znany Lekarz. 

  Lekarze
  Marek Korożan - ZnanyLekarz.pl
  Dominika Kozikowska - ZnanyLekarz.pl
  Maciej Ejankowski - ZnanyLekarz.pl