Oferta Centrum Medycznego Tartaczna 2

Oferta

Sprawdź jak możemy Ci pomóc
  1. Home
  2. Oferta
  3. Szczepienia Gdańsk
Wybierz specjalizacje

Szczepienia

arrowSzczepienia przeciwko grypie

arrowSzczepienie przeciwko wzw B

arrowSczepienie przeciwko krztuścowi

arrowProfilaktyka konfliktu serologicznego

Ważne informacje dla pacjentów w sprawie szczepionek nabywanych poza Centrum Medycznym Tartaczna 2

Mając na uwadze zachowanie ciągłości szczepień oraz zapewnienie jakości szczepionek, które są produktami leczniczymi szczególnie wrażliwymi na warunki przechowywania i transportu, informujemy, że na terenie Centrum Medycznego Tartaczna 2 w wyjątkowych przypadkach jest możliwe podanie pacjentowi szczepionki przyniesionej z zewnątrz (zakupionej w aptece). Szczepienie produktem leczniczym, zakupionym przez pacjenta, jest możliwe tylko wtedy, gdy w naszym Centrum produkt jest niedostępny oraz zostały spełnione warunki gwarantujące bezpieczeństwo, tzn.:

 

  • Szczepionka powinna zostać dostarczona do Centrum w opakowaniu termoizolacyjnym, np. termotorba, w celu zapewnienia "łańcucha chłodniczego" szczepionki.
  • Szczepionka powinna być jak najszybciej dostarczona do gabinetu szczepieńi umieszczona w lodówce. Zalecane jest, o ile to możliwe, aby receptę realizować w aptece bezpośrednio przed szczepieniem, jednak nie wcześniej niż 24h przed szczepieniem.
  • Szczepionkę w opakowaniu termoizolacyjnym należy przechowywać bezwzględnie w temperaturze +2C do +8C.
  • W dniu szczepienia, po wejściu do Centrum i kontroli temperatury, należy jak najszybciej przekazać obsłudze pacjena szczepionkę podpisaną imieniem i nazwiskiem w celu umieszczenia jej od razu w lodówce.
  • Należy pamiętać, by zawsze zachować paragon zakupu szczepionki w aptece, który dokumentuje datę, godzinę i miejsce zakupu szczepionki. Dane z paragonu dołączone zostaną do dokumentacji medycznej pacjenta, w związku z tym należy mieć go przy sobie podczas wizyty w dniu szczepienia.

 

Informacja dla pacjenta dotycząca przechowywania i transportu szczepionek

Szczepionka jest produktem pochodzenia biologicznego, dlatego musi być przechowywana w warunkach tzw. "łańcucha chłodniczego", czyli w temperaturze między +2C a +8C stopni. Po zakupieniu w aptece szczepionka powinna być w jak najkrótszym czasie przetransportowana w opakowaniu zabezpieczającym przed zmianami temperatury do miejsca użycia (gabinet szczepień) lub umieszczona w lodówce, jeśli wizyta w punkcie szczepień jest w późniejszym terminie (nie póniej niż 24h!). W lodówce należy umieścić szczepionkę na środkowej półce zabezpieczając przed dosunięciem do tylnej ściany lodówki (grozi zamrożeniem) oraz uszkodzeniem opakowania (zamykana torebka foliowa). Nie należy szczepionki umieszczać na drzwiach lodówki, ponieważ jest tam narażona na największe wahania temperatury oraz w zamrażalniku lub zamrażarce. Podanie szczepionki, która była nieprawidłowo przechowywana lub transportowana może spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Jeśli lekarz lub pielęgniarka, którzy mają wykonać szczepienie, będą mieli wątpliwości co do prawidłowości ww. procedur związanych z indywidualną dostawą szczepionki lub według nich zostały naruszone zasady "łańcucha chłodniczego", to są uprawnieni, a nawet zobowiązani do odmowy podania pacjentowi danej szczepionki.

 

Zapraszamy do rejestracji wizyt poprzez stronę internetową (kontakt mailowy, telefoniczny) lub Znany Lekarz.

Zobacz cennik
Lekarze